آموزش جامع طراحی سایت با وردپرس جلسه اول

آموزش جامع طراحی سایت با وردپرس جلسه اول

آموزش جامع طراحی سایت با وردپرس جلسه اول در این جلسه با مفاهیم اولیه طراحی سایت بدون کدنویسی و همچنین با سیستم مدیریت محتوای وردپرس آشنا می شوید.

موضوعات آموزش جامع طراحی سایت با وردپرس جلسه اول :

 • وب سایت چیست ؟
 • هدف از طراحی سایت چیست ؟
 • انواع سایت ها و کارایی و تفاوت های آن
 • سیستم مدیریت محتوا چیست ؟
 • وردپرس چیست ؟
 • آیا طراحی سایت با وردپرس محدودیت دارد؟

 

وب سایت چیست ؟

سایت ها تشکیل شده از صفحاتی متفاوت با محتوای های مختلف هستند که این محتوا شامل متن ، تصاویر ، صداها و ویدیواست.

هر صفحه در سایت ها دارای یک آدرس یکتا و منحصر به فرد است و این صفحات با لینک های مختلف به یکدیگر متصل هستند.

هر سایت در یک هاست ( سرور ) میزبانی می شود که سروری که میزبان سایت است به صورت ۲۴ ساعته به اینترنت متصل است تا کاربران سایت بتوانند به صورت شبانه روزی به سایت دسترسی داشته باشند.

 

هدف از طراحی سایت چیست ؟

هر شخصی از طراحی سایت هدف مختلفی را دنبال می کند به عنوان مثال یک مدیر شرکت هدفش از طراحی سایت معرفی شرکت و محصولات شرکت است یا هدف یک نویسنده از طراحی سایت گذاشتن مقاله ها و نوشته هایش در سایت است.

جلسه دوم : آشنایی با موارد و ابزارهای مورد نیاز برای طراحی سایت

یک مثال دیگر از هدف طراحی سایت فروش و بازاریابی محصولات مختلف است شرکت ها و برند های مختلف با استفاده از وب سایت های خود محصولاتشان را معرفی می کنند و کسب و کار خود را به صورت اینترنتی گسترش می دهند.

 

آموزش جامع طراحی سایت با وردپرس جلسه اول : انواع سایت و تفاوت های آن

همان طور که هدف از طراحی سایت ها متفاوت بود نوع و کارکرد سایت ها نیز با یکدیگر متفاوت است به احتمال بسیار زیاد تا به حال به وب سایت های مختلفی سر زده اید و متوجه تفاوت های ظاهری و بنیادی آن ها شده اید.

سایت های بسیار زیادی با قابلیت ها و کارایی های زیادی وجود دارند برای مثال سایت های شرکتی ، شخصی ، فروشگاهی ، خبری ، آموزشی ، وبلاگی ، انجمن ها و … صدها مدل سایت های دیگر با هدف های مختلف.

جلسه چهارم : آشنایی اولیه با پیشخوان وردپرس و منو های آن

 

مدل های متفاوت طراحی سایت : مدل اول طراحی با کدنویسی

در کل طراحی سایت ها به دو شکل صورت می گیرد :

در روش اول شما از صفر و بدون استفاده از هیچ فریم ورک و نرم افزار خاصی و تنها با استفاده از برنامه نویسی شروع به طراحی یک سایت می کنید که برای این کار باید به زبان های برنامه نویسی HTML  & CSS & JQUERY & PHP   و … آشنایی کامل داشته باشید.

که برای یادگیری و یافتن مهارت بر هر کدام از زبان های برنامه نویسی که گفتیم باید کلی هزینه و وقت صرف کنید.

 

مدل های متفاوت طراحی سایت : مدل دوم طراحی با CMS

مدل دوم طراحی سایت طراحی با سیستم های مدیریت محتوا یا همان CMS   است ، سیستم های مدیریت محتوا در واقع بستر و پایه طراحی سایت را برای شما فراهم می کنند و به اصطلاح به آنها سایت ساز هم می گویند.

برای طراحی سایت با استفاده از سیستم های مدیریت محتوا نیازی به کدنویسی نیست و صرفا مثل کار با نرم افزار ها است و شما با چند کلیک و یا درگ اند دراپ می توانید سایت های خود را طراحی کنید.

جلسه سوم : آشنایی بیشتر با وردپرس و نصب زمپ و راه اندازی وردپرس

 

آموزش جامع طراحی سایت با وردپرس جلسه اول : وردپرس چیست ؟

وردپرس هم یک سیستم مدیریت محتوای متن باز و رایگان است که می توانید با استفاده از آن هر مدل سایتی که در ذهن دارید طراحی کنید.

شاید شنیده باشید که طراحی سایت با وردپرس محدودیت هایی دارد و هر سایتی را نمی شود با وردپرس طراحی کرد در همین ابتدا خدمتون عرض می کنم که به هیچ عنوان همچین چیزی صحت ندارد و سایت های بزرگی در جهان هستند که با وردپرس راه اندازی شده اند و اینم بگم که شما در وردپرس چیزی به نام محدودیت ندارید و هر سایتی با هر امکاناتی که بخواهید می توانید طراحی کنید .

 

راستی ! برای اطلاع از جدیدترین آموزش های رایگان عضویت در کانال تلگرام کاربر وردپرس را از دست ندهید!

 

نبی عبدی

نبی عبدی هستم مدیر کاربر وردپرس، لیسانس برنامه نویسی کامپیوتر، تقریبا 6 ساله که کار طراحی سایت انجام میدم و حدود 4 ساله که با وردپرس کار می کنم، دوست دارم که در کاربر وردپرس تجربیاتم رو با شما دوستان خوب به اشتراک بزارم.

  نوشته‌های مرتبط

  دیدگاه‌ها

  *
  *